&


درخواست اعمال محدوديت جديد کرونايي براي تهران
  


 • درخواست اعمال محدوديت جديد کرونايي براي تهران


  به گزارش تابناک به نقل از ايلنا عليرضا زالي فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آمار مبتلايان به بيماري کرونا طي 24 ساعت گذشته در تهران گفت: در تهران بالغ بر 425 بيمار جديد در بخش‌هاي عادي با تشخيص علائم بيماري کرونا بستري شدند همچنين در بخش‌هاي ويژه 102 بيمار جديد طي شبانه‌روز گذشته بستري شده‌اند و 5 درصد رشد متوسط نسبت به روز‌هاي گذشته را شاهد هستيم.

  وي ادامه داد: درباره آمار افرادي که به بخش‌هاي سرپايي اعم از درماني و بهداشتي مراجعه کرده‌اند و نياز به بستري بيمارستاني پيدا کرده‌اند کماکان عدد بالاي 8 درصد را در 24 ساعت گذشته شاهد بوده‌ايم. اما نکته بسيار مهمي که وجود دارد اين است که 1.6 درصد در افرادي که در بخش سرپايي به مراکز بهداشتي مراجعه کرده‌اند شاهد تغييرات بوده‌ايم و عددي حدود 5 درصد هم در مجموع در مراجعان سرپايي شاهد افزايش بوده‌ايم.


  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: نسبت به ميزان ترخيص که کسري از عدد 500 نفر است، نشان دهنده اين است که آمار در تهران همانطور که روز گذشته نيز اعلام کرديم در حال يک تغيير نگران کننده است.


  زالي همچنين درباره افزايش آمار مبتلايان گفت: دو الي سه دليل مد نظر ما است؛ دليل اول درباره افزايش آمار فوتي‌ها اين است که وقتي امروز شاهد تغيير در آمار فوت شدگان هستيم درحقيقت اين بازتاب حدود 25 تا 30 روز قبل است؛ بنابراين با توجه به اين گمانه زماني آماري پيش‌بيني ما اين است که سهم سفر‌هايي که در خردادماه انجام شده است در افزايش بار مراجعه کنندگان به بيمارستان‌ها در همه استان‌ها به ويژه در تهران موثر بوده است.


  وي با تاکيد براينکه طبيعتا ادامه سفر‌هاي تابستاني با همين الگو مي‌تواند خطرآفرين و مسئله ساز باشد، تصريح کرد: نکته دوم بحث بازگشايي‌ها است و عليرغم شتابي که در بازگشايي‌ها وجود دارد، اما متناسب با آن رعايت شيوه‌نامه‌ها و پروتکل‌ها کمرنگ‌تر شده و توجه کمتري به شيوه‌نامه‌ها شده است طبيعتا افزايش بازگشايي و کاهش رعايت شيوه‌نامه‌ها مي‌تواند باعث افزايش آمار‌ها شود.


  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: استفاده اندک‌تر از ماسک در فضاي عمومي، برگزاري مراسم جمعي مانند مراسم عزا، ترحيم و عروسي از مهمترين مسائل است همچنين حمل و نقل عمومي در تهران کماکان از نقاط پرخطر بوده و به نظر مي‌رسد مجموعه اين عوامل هرکدام متناسب با وزني که اعمال کرده‌اند در افزايش آمار ما موثر بوده است.


  زالي درباره بازگشت محدوديت‌ها گفت: با توجه به شرايطي که وجود حتما اعمال محدوديت‌ها متناسب با وضعيت هر شهر و هر استاني مورد وم است. به همين دليل نامه مشترکي با امضاي بنده و استاندار محترم تهران در شش بند تهيه شده و به ستاد ملي ارسال کرده‌ايم تا براساس مصوبه ستاد ملي محدوديت‌هاي جديدتري را در رابطه با اعمال مديريت خاص در شهر تهران که يک ويژگي متفاوت نسبت به ديگر شهر‌ها دارد را شاهد باشيم. اين نامه شامل 6 بند است که همه مصاديق قبلي را در بر مي‌گيرد، پيشنهادات به صورت عمومي‌تر مطرح شده‌است و اميدواريم با تاييد ستاد ملي در اسرع وقت با ساز و کار‌هايي که در ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و استانداري تهران تعبيه شده است، اعمال شود.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

svein-hugo hansen Carol دستگاه جوجه کشي گوري پوري Don Sue Sonia Brandon music pars عکس پروتز سينه زنان-همه چيز درباره پروتز سينه