&


احتمال تعويق الحاق کرانه باختري از زبان وزير جنگ رژيم صهيونيستي
  


 • احتمال تعويق الحاق کرانه باختري از زبان وزير جنگ رژيم صهيونيستي


  به گزارش پايگاه خبري معا فلسطين به نقل از منابع حزب آبي سفيد، «بني گانتز»  روز دوشنبه در ديدار با مشاور رييس جمهوري آمريکا و سفير اين کشور در سرزمين‌هاي اشغالي گفته است، يکم جولاي (11 تير) که براي آغاز اجراي طرح الحاق کرانه باختري اعلام شده تاريخ مقدسي نيست و پيش از اجراي طرح بايد با کرونا مقابله و به بيکاران کمک کرد.


  وي به آوي برکوويتز و ديويد فريدمن گفته است: پيش از افزايش تحرکات سياسي، بايد شهروندان اسرائيلي بتوانند که به کار بازگردند و بار ديگر امرار معاش کنند. شهروندان اسرائيلي از کرونا خسته شده‌اند و انتظار برخورد فوري و جامع با اين مساله دارند.    


  بر اساس اين گزارش، گانتز همچنين طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن را يک گام تاريخي و بهترين چهارچوب براي تقويت روند صلح در خاورميانه خوانده و خواستار همکاري با شرکاي راهبردي در منطقه و فلسطيني‌ها براي اجراي آن شده است.


  در حالي که گانتز در رد تاريخ اول جولاي براي اجراي طرح الحاق صحبت کرده که پيش از اين نتانياهو از اين روز به عنوان روز اجراي طرح اشغال کرانه باختري خبر داده بود.


  رژيم صهيونيستي قصد دارد بخش‌هايي از کرانه باختري رود اردن را که در جنگ 1967 ميلادي به اشغال در آورده، به قلمرو خاکي خود ضميمه کند.  


  طرح صلح «دونالد ترامپ» که به «معامله قرن» معرفي شده است، چند ماه پيش منتشر و موجب خشم فلسطينيان و رد آن از سوي جامعه بين‌المللي شد.


  بر اساس اين طرح، رژيم صهيونيستي مجاز مي‌شود تا شهرک‌هاي کرانه باختري و منطقه راهبردي دره اردن را به سرزمين‌هاي اشغالي الحاق کند.


  برخي کشورهاي اروپايي تهديد کرده‌اند که در صورت اجراي تصميم رژيم اسرائيل براي الحاق کرانه باختري، اساس روابط خود با تل آويو را تغيير خواهند داد.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Katie Amber باربري تهران Pamela Kathy Denise صبحِ زمستاني خريد اقساطي گوشي پخش انواع چسب هاي بسته بندي Red Design