&


آماده انتقال تجربيات به آذربايجان درمورد کرونا هستيم
  


 • آماده انتقال تجربيات به آذربايجان درمورد کرونا هستيم

  به گزارش تابناک به نقل از ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز جمعه در تماس تلفني «الهام علي اف» رئيس جمهور آذربايجان با وي، با تبريک فرارسيدن عيد سعيد قربان به دولت و ملت جمهوري آذربايجان، اظهار اميدواري کرد همه مسلمانان جهان از برکات اين عيد به عنوان مظهر وحدت مسلمانان برخوردار باشند.

  رئيس جمهور با اشاره به مناسبات و همکاري‌هاي خوب دو کشور و تلاش مسوولان براي تسريع در اجراي توافقات، گفت: توسعه روابط همه‌جانبه با جمهوري آذربايجان براي ما حائز اهميت است و اميدوارم هرچه زودتر شاهد اجراي توافقات في‌مابين در بخش‌هاي مختلف به‌ويژه اتصال دو کشور از طريق تکميل خط آهن رشت-آستارا باشيم.
  دکتر روحاني با اشاره به موفقيت‌هاي کشورمان در زمينه مقابله با بيماري کرونا، گفت: آماده انتقال تجربيات و گسترش همکاري‌ها با جمهوري آذربايجان براي مقابله با کرونا هستيم.
  رئيس جمهور همچنين با بيان اينکه مسوولان دو کشور مي‌توانند در اين شرايط که ملاقات حضوري و سفر با مشکلاتي همراه است، از طريق ويدئو کنفرانس رايزني‌هاي خود را به انجام برسانند. وي همچنين بر ضرورت تلاش براي انجام مبادلات تجاري دو کشور با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي ميان دو کشور تاکيد کرد.
  «الهام علي اف» رئيس جمهور آذربايجان نيز در اين گفتگو، با تبريک عيد قربان به دولت و ملت ايران، روابط و مناسبات دو کشور را مثبت ارزيابي کرد و اظهار داشت: مطمئنا ايران و جمهوري آذربايجان در ماه‌هاي پيش‌رو با تلاش و مساعي يکديگر در راستاي توسعه بيش از پيش مناسبات و همکاري‌ها، گام برخواهند داشت.
  رئيس جمهور آذربايجان تصريح کرد: پروژه راه آهن رشت-آستارا براي جمهوري آذربايجان بسيار حائز اهميت است و تلاش خود را براي رفع موانع و مشکلات و تکميل هرچه زودتر اين پروژه انجام خواهيم داد.
  وي با تجليل از دستاورد‌هاي ايران در مسير مقابله با بيماري کرونا خواستار گسترش همکاري‌هاي دو کشور و بهره‌مندي از تجربيات ايران در اين زمينه شد.
  «الهام علي اف» همچنين از برگزاري جلسه ويدئو کنفرانسي روساي جمهور و مسوولان دو کشور، استقبال کرد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

John دانيال طاهري فر Susan Christina Gilbert Reyna Todd صنعت اصفهان antiinsectskuwait Tim