&


دليل قرمز شدن وضعيت مشهد از نگاه علم‌الهدي / گفت و شنود خاص روحاني و اردوغان / علاج تحريم از زبان يک نماينده مجلس / آيا طيف سنتي از جريان اصولگرايي حذف شده است؟ / کنکور يک ميليون نفري را‌ چگونه مي‌خواهند مديريت کنند؟
  


 • دليل قرمز شدن وضعيت مشهد از نگاه علم‌الهدي / گفت و شنود خاص روحاني و اردوغان / علاج تحريم از زبان يک نماينده مجلس / آيا طيف سنتي از جريان اصولگرايي حذف شده است؟ / کنکور يک ميليون نفري را‌ چگونه مي‌خواهند مديريت کنند؟  تحولات در گذر است و اخبار روز هيچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هايي رسمي و گاه غير رسمي؛ خبر‌هايي که مورد توجه قرار مي‌گيرد يا ممکن است همه به راحتي از کنار آن بگذرند. رسانه‌هاي خبري هر يک به فراخور وابستگي جناحي خود، خبر‌هايي را برجسته مي‌کنند و در مواردي هم از کنار آن مي‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعيت داشته باشد، وابستگي جناحي نبايد در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثيري داشته باشد.

  رصد‌خانه «تابناک»؛ جايي است که خبر‌هايي گاه غيررسمي و گاه اخباري که مورد توجه قرار نمي‌گيرد، براي مخاطبان آماده مي‌کند؛ خبر‌هايي که گاه به ملاحظه جناح‌هاي سياسي مورد توجه قرار نمي‌گيرند و گاه به دليل کم توجهي رسانه‌ها به حاشيه مي‌روند، ولي همين خبر‌ها، اخباري هستند که مخاطبان را از پشت پرده جريانات سياسي آگاه مي‌کنند. در رصدخانه، تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخباري که اطلاع از آن‌ها ممکن است براي مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختيار مخاطبان قرار مي‌گيرد و اينک رصدخانه تابناک را مي‌بينيد.
  دادگستري اصفهان: اجراي حکم اعدام 5 نفر از محکومان کذب است  رئيس کل دادگستري استان اصفهان اجراي حکم پنج نفر در اصفهان را تکذيب کرد. روابط عموي دادگستري استان اصفهان اعلام کرد: «محمدرضا حبيبي رئيس‌کل دادگستري استان در پي انتشار مجدد اخبار کذب در خصوص اجراي حکم 5 نفر از اغتشاشگران در اصفهان تأکيد کرد: هيچگونه تعيين وقت براي اجراي حکم 5 نفر از اغتشاشگران که تشريفات قانوني اجراي آن طي شده باشد وجود نداشته و اخبار منتشره در خصوص اجراي اين احکام از پايه و اساس کذب است.»

  وزير خارجه کانادا: ايران تمام داده‌هاي جعبه سياه هواپيماي اوکرايني را منتشر کند
  وزير امور خارجه کانادا بر وم انتشار تمام داده‌هاي جعبه سياه هواپيماي اوکرايني توسط ايران تاکيد کرد. فرانسوا فيليپ شامپاين وزير امور خارجه کانادا در توييتي با اشاره به ديدار هيات ايراني با طرفين ذينفع حادثه هواپيماي اوکرايني مدعي شد که ايران بايد عواقب حادثه رخ داده را قبول کرده و بار ديگر بر وم انتشار تمام داده‌هاي جعبه سياه توسط ايران تاکيد کرد. در بيانيه‌اي که پس از اولين ديدار هيات ايراني با طرفين ذينفع منتشر شده است، بر پايبندي به تعهدشان نسبت به تداوم همکاري تاکيد کرده‌ و از ايران خواسته‌اند تا غرامت کامل حادثه هواپيماي PS752 را پرداخت کند. هيات ايراني و طرفين ذينفع همچنين در خصوص تدارکات جلسات مذاکرات آتي به گفت‌وگو پرداخته‌اند.همچنين در اين بيانيه از ايران خواسته شده تا مطابق با استانداردهاي بين‌المللي تحقيقاتي کامل، بارز و مستقل انجام دهد.

  ذوالنوري: منشأ انفجار سايت نطنز بيشتر از سوي عناصر داخلي بوده
  حجت الاسلام مجتبي ذوالنوري، نماينده قم و رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به ماجراي انفجار سايت هسته‌اي نطنز هر گونه حمله موشکي، پهپادي و راکتي را به اين تاسيسات منتفي دانست. ذوالنوري با اشاره به بازديد ميداني از سايت نطنز تصريح کرد: بررسي‌هاي انجام شده از بازديد ميداني، ارتباط با سازمان انرژي اتمي، سپاه، ارتش، وزارت اطلاعات، وزارت خارجه و ديگر دستگاه ها نشان مي‌دهد احتمال پهپادي، موشکي و حمله از طريق هواپيما و بمب و راکت به اين تاسيسات منتفي است. او که با صداوسيما گفت و گو مي کرد، افزود: اين بررسي‌هاي حاکي از آن است که منشأ اين انفجار بيشتر از سوي عناصر داخلي بوده است که فعلا از بيان جزييات آن معذوريم. ذوالنوري همچنين درباره مرگ قاضي منصوري در روماني گفت: اين موضوع در قوه قضائيه به طور موشکافانه در حال بررسي است و ما هم با آن‌ها در تماس هستيم. او تاکيد کرد: با توجه به اين که اين جنايت در خارج کشور اتفاق افتاده بخشي از کار در اختيار آنها نيست و کار با کندي پيش مي‌رود که طبيعي است.

  کنکور يک ميليون نفري را‌ چگونه مي‌خواهند مديريت کنند؟
  احمد نادري نماينده مردم تهران و عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در صفحه شخصي خود در توئيتر خاطرنشان کرد: مسئولان برگزاري کنکور به مردم توضيح دهند آزمون‌هاي 700 هزار و بالاي يک ميليوني را‌ چگونه مي‌خواهند مديريت کنند؟ متن توييت عضو کميسيون آموزش مجلس به شرح ذيل است:همانطور که دوشب پيش اعلام کردم، نسبت به رعايت کامل پروتکل‌ها در کنکور دکتري ترديد داشتيم و تضمين خواستيم که جدي گرفته نشد. وضعيت امروز اين نگراني را تاييد کرد. آيا وقت آن نيست تا مسئولان برگزاري، به مردم توضيح دهند آزمون‌هاي 700 هزار و بالاي يک ميليوني را‌ چگونه مي‌خواهند مديريت کنند؟

  انتقاد تند معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به برگزاري کنکور
  حمدمهدي تندگويان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ايام محرم در يک پيام توئيتري نوشت: «بهترين توصيه ها براي ? عزاداري محرم ? در کلام‌ رهبري خطاب به منبري‌ها و مداحان بيان شد و لازم الاجراست ولي ظاهرا نظام آموزش و پرورش ما حريف مافياي کنکور نيست گروهي که براي تامين منافع مالي نه سلامت و جان براي آنها اهميت دارد نه حجم نااميدي جوانان در مواجه با کنکور و اقدام به مهاجرت از ايران».

  توضيحات پليس درباره فيلم تيراندازي خونين اوباش در سعادت‌آباد
  سردار حميد هداوند درباره فيلم منتشرشده در فضاي مجازي مبني بر درگيري و تيراندازي در منطقه سعادت‌آباد، در اين رابطه اظهار کرد: ساعت 18 هفتم مرداد امسال، خبري مبني بر درگيري مسلحانه در منظقه سعادت‌آباد به پليس واصل شد. جانشين فرمانده انتظامي تهران بزرگ تصريح کرد: با حضور مأموران در محل و بررسي اوليه مشخص شد دو گروه از اراذل و اوباش با دو دستگاه خودروي سوناتا و جک مشکي با سلاح گرم در محدوده فوق درگير شده و اقدام به تيراندازي کردند. وي افزود: در پي درگيري مسلحانه اوباش دو نفر مصدوم شدند که اراذل يکي را با خود برده و ديگري در بيمارستان تحت درمان است. اين مقام انتظامي با بيان اينکه پليس اجازه نمي‌دهد که اراذل و اوباش امنيت و آرامش مردم را به خطر بيندازند، از شناسايي تمام عوامل دخيل در درگيري مسلحانه در منطقه سعادت‌آباد خبر داد. به گفته هداوند، 6 متهم اين پرونده شناسايي شده‌اند که پليس تاکنون موفق به بازداشت سه نفر از عاملان اصلي اين درگيري شده‌ و تلاش براي دستگيري سه نفر ديگر ادامه دارد. جانشين رئيس پليس تهران بزرگ بيان کرد: تمام نفرات حاضر در درگيري اخير داراي سوابق کيفري بوده‌اند، در سالهاي گذشته نيز با همديگر درگيري داشته و در تاريخ فوق نيز در منطقه مذکور قرار نزاع گذاشته بودند.

  واکنش مداح معروف به سخنان مقام معظم رهبري درباره برگزاري عزاداري ماه محرم
  سيدمجيد بني‌فاطمه، مداح اهل بيت(ع) در پي سخنان امروز مقام معظم رهبري در خصوص برگزاري جلسات محرم با توجه به معيارهاي بهداشتي و نظر کارشناسان ستاد مقابله با کرونا،پستي در صفحه شخصي‌اش در فضاي مجازي منتشر کرد. او نوشت:
  «رهبر عزيزتر از جان ما؛
  فرمايش حضرتعالي پيرامون چگونگي پاسداشت عزاي حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام و تعظيم شعائر حسيني، مطابق معمول، فصل‌الخطاب است. ما نيز دست اطاعت و ادب بر سينه گذاشته و در جميع امور گوش به فرمان جنابتان خواهيم بود.»مقام معظم رهبري، امروز در سخنراني خود که از شبکه‌هاي صدا و سيما و حساب‌هاي اين پايگاه در شبکه‌هاي اجتماعي به‌صورت زنده پخش شد، درباره برگزاري مراسم عزاداري در ماه محرم فرمودند: «معيار آن چيزي است که ستاد مقابله با کرونا و کارشناسان بهداشت مي‌گويند. من هر آنچه را که آن‌ها لازم بدانند، مراعات خواهم کرد.»  آيا طيف سنتي از جريان اصولگرايي حذف شده است؟

  حسين الله‌کرم، رئيس شوراي هماهنگي حزب‌الله:جريان‌هاي اصولگرا از يک طيف انقلابي تا سنتي تشکيل مي‌شوند که هر زمان يک يا چند تشکل از اين‌ها توفيق بيشتري دارد. کساني‌که توفيق سياسي بيشتري دارند تاثيرگذاري افزون تري نيز خواهند داشت و طيف‌هاي ديگر کمرنگ مي‌شوند. اين به معناي حذف يکي از تشکل‌هاي نيست بلکه هر کدام از آن‌ها در اصول با يکديگر مشترک هستندبا توجه به وضعيت اقتصادي-اجتماعي شاهد تاثير کمتر جريان سنتي مي‌باشيم. البته برخي تحليل گران کاهش تاثير اصولگراي سنتي رابراساس ريزش اجتماعي گروه‌هاي مرجع مي‌دانند. /برنا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Michael Seth Jonathan Brandi Rajah Jeffrey Diego معرفي لوازم آرايشي و بهداشتي Blankii مقالات ازدواج و دردسر هاي انتخاب همسر